HAK İŞ in Kadın Emeği Buluşması Etkinliğine Katıldık

Duyurular

HAK İŞ in Kadın Emeği Buluşması Etkinliğine Katıldık

HAK-İŞ’li binlerce kadın Ankara'da  Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde 8. Uluslararası Kadın Emeği Buluşmasında bir araya geldi.

Genel Yönetim Kurulumuz da Konfederasyonumuzun düzenlediği programa katıldı.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Öz Ağaç-İş Sendikası 12. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Öz Ağaç-İş Sendikası 12. Olağan Genel Kurulu 17 Mart 2019 tarihinde Ankara Hilton Otel'de gerçekleşti.
 

12. Olağan Genel kurulumuza, Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Mahmut Arslan, HAK-İŞ Onursal Genel Başkanı Salim Uslu, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcılarımız Mehmet Şahin, Settar Aslan, Mustafa Toruntay, HAK-İŞ' bağlı Sendikalarımızın Genel Başkanları ve Yöneticileri,  BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın genel başkan ve yönetim kurulu üyeleri, ünlü sanatçı Bülent Serttaş, çok sayıda siyasetçi bürokrat, delegelerimiz ve basın mensupları katıldı.

Genel Kurulda divan başkanlığını HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay yaparken, divanda Öz Güvensen Genel Başkanı Ömer Yılmaz, Medya İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Sezai Ballı, Öz Ağaç-İş Sendikası Hukuk Müşaviri Tuğçe Taştan ve Hasan Sağlık yer aldı.
1999'dan bu yana Sendikamızın Genel Başkanı olan Eyup Karaderili bu dönemde aday olmayacağını açıklayarak tüm Öz Ağaç-İş ailesinden helallik istedi.
Genel Başkanımız Karaderili konuşmasında; zor günlerden geçerek günümüze kadar geldiğini anlattı. Sendikal mücadelede dönüm noktasını yaşadığını vurgulayan Karaderili, Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkanı olarak geçmişten günümüze kadar vermiş oldukları mücadeleyi vurguladı.

Konuşmasında duygulu anlar yaşayan Genel Başkanımız Eyup Karaderili, Öz Ağaç-İş Sendikası 12. Olağan Genel Kurulunda aday olmadığını açıkladı. Karaderili, HAK-İŞ ve Öz Ağaç İş Teşkilatından helallik istedi.

Tek liste olarak seçime gidilen Genel Kurulumuzda Genel Başkan Vekilimiz Av. Tuncay Dolu, Genel Başkanımız seçilerek bayrağı devraldı. 

Genel Kurulumuzda delegelerin çoğunluğunun oyunu alan Av. Tuncay Dolu Genel Başkan, Mert Doğan Bozkır, Emin Hayta, Adnan Kıyak, Şaban Demir ve Seyhan Sarıgüzel Genel Başkan Yardımcısı olarak Sendikamızın Genel Yönetim Kuruluna seçildi.

“Hakkı ve Emeği Temsil Etmeye Devam Edeceğiz”

12. Olağan Genel Kurulumuzda Genel Başkan olarak seçilan Tuncay Dolu konuşmasında; “Hak ve emek uğruna bir dava meselesi olarak gördüğümüz sendikal mücadele yolunda 39 yıldır var olan Öz Ağaç-İş Sendikamız her zaman hakkı temsil etmiş ve bundan sonra da etmeye devam edecektir. Hakkı ve emeği temsil eden bu kutlu mücadele, geçmişten bugüne nasıl geldiyse bugünden geleceğe de devam edecek, işçisinin yanında olacak, hakkını savunacak ve bunun için ne gerekiyorsa yapacaktır. 2007 yılından 2015 tarihine kadar hukuk müşavirliği, sonrasında Genel Başkanvekilliğini yürüttüğüm Sendikamızı kaldığı yerden daha da ileriye taşımak bir gönül borcudur ve bu mücadele vefa mücadelesidir” ifadelerini kullandı.

“Bayrak Yarışını Devam Ettirmeye Talibiz”

Dolu konuşmasında; “Sendikamıza kazandırdığımız yenilikçi anlayışı devam ettirmek, daha da ileriye taşımak, geçmişi unutmayarak ama çağımızın gelişmelerini de göz önüne alarak, sendikal harekete örnek olacak faaliyetlerimizi, çalışmalarımızı, bugüne kadar ki deneyimlerimiz, inancımız, hedeflerimiz ve cesaretimizle hep birlikte sürdürmeye devam etmektir. Bu amaçlar uğruna bu kutlu davada, hep birlikte sendikamızı daha ileri taşımak, yarım kalan ve yeni projelerimizi hayata geçirmek, hak ve emeğin savunuculuğu için, bayrak yarışını kaldığı yerden devam ettirmeye talibiz” diyerek mücadelelerinin devam edeceğini vurguladı.Konfederasyonumuz HAK-İŞ'in Genel Başkanı Mahmut Arslan'da Genel Kurulumuzda Öz AĞaç-İş ailesine seslendi.

Arslan konuşmasında; Öz Ağaç-İş Sendikasının önemli bir noktaya geldiğini söyleyerek, “Öz Ağaç-İş sendikamızın bugün geldiği yeri takdirle ve gururla takip ediyoruz. HAK-İŞ’in en zor iş kollarından birisi olan Öz Ağaç-İş sendikamızın ağaç iş kolundaki başarısını bundan sonraki başarılar ve hedefler için örnek bir tutum olarak görüyoruz. Başta Eyüp Bey olmak üzere yönetim kurulundaki herkesi başarı, çaba ve gayretlerinden dolayı takdir ediyorum” şeklinde konuştu.

“Öz Ağaç-İş HAK-İŞ’le Birlikte Yürüdüğünü Göstermiştir” 

HAK-İŞ’le yürümenin HAK-İŞ davasına sahip çıkmanın, HAK-İŞ’in bir parçası olmanın, hem sendikalara hem de sendika mensuplarına büyük bir imkan sağladığını dile getiren Arslan, “HAK-İŞ’le yürüyerek, HAK-İŞ davasını kendi davası bilerek, HAK-İŞ mücadelesini bütün iş kollarında başarıya ve daha yükseklere taşımak adına yapılan bütün mücadelelere HAK-İŞ olarak destek veriyoruz. Bu mücadelede bugüne kadar birlikte çalıştığımız gibi bundan sonra da birlikte çalışmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

GENEL KURUL FOTOĞRAFLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

DEVAMI

Genel Kurul Öncesi Vefa Gecemiz de Bir Araya Geldik

Öz Ağaç-İş Sendikası Ailesi 17 Mart 2019 12. Olağan Genel Kurulu öncesi tüm delege ve temsilcileriyle düzenlenen Vefa Gecesinde bir araya geldi.

16 Mart 2019 günü Ankara Hilton Otel'de gerçekleşen gecemizde, yemek eşliğinde farklı etkinlikler düzenlenerek birlik ve beraberlik örneği sergilendi.
Gecemize HAK-İŞ Onursal Başkanı Salim Uslu, Genel Yönetim Kurulumuz, Şube, İl, İlçe Yöneticilerimiz, HAK-İŞ'e bağlı diğer Sendika Yöneticileri, Siyasetçiler, delegelerimiz, Baş temsilci ve temsilcilerimizin yanı sıra ünlü sanatçı Bülent Serttaş, KRAL FM suncusu Afrikalı Ali, Öz Ağaç-İş Marşımızın yazarı ve çok sayıda misafir katıldı.

HAK-İŞ Onursal Genel Başkanı Salim Uslu, Genel Başkanımız Eyup Karaderili, Genel Başkan V. Av Tuncay Dolu ve Genel Sekreterimiz Mert Doğan Bozkır'ın selamlama konuşması ile başlayan gecemizin sunuculuğunu KRAL FM suncusu Afrikalı Ali yaptı.Gecemizde ünlü sanatçı Bülent Serttaş sahne aldı, Seğmenler, Çerkez ve Horon halk oyunları ekibi misafirlerimize gösteri sundu, Çubuklu Cem ise müziğiyle misafirlerimizi coşturdu. Hep bir ağızdan Öz Ağaç-İş Marşının söylendiği gecemiz pasta kesimiyle sona erdi.

Vefa Gecemizin Fotoğraflarına Ulaşmak İçin Tıklayınız.


 

DEVAMI

ÖZ AĞAÇ-İŞ SENDİKASI

baskan
ÖZ AĞAÇ-İŞ SENDİKASI
İş Kolunun Lider Sendikası

Tanıtım Filmi

Duyurular

 • ÖZ AĞAÇ-İŞ SENDİKASI SİDE SOSYAL TESİSİ
 • KUDÜSE SAHİP ÇIK

Foto Galeri

 • 12. Olağan Genel Kurulumuz Gerçekleşti
 • Sendikamızın 16 Mart Vefa Gecesi Programı
 • Sendikamızdan Birlik ve Beraberlik Toplantısı
 • ÖRGÜTLENME KAPASİTESİ ve SOSYAL DİYALOĞUN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ

Videolar

 • Öz Ağaç İş Marşı
 • ÖZ AĞAÇ-İŞ ESTİM SOSYAL TESİSİ
 • Alfemo Üyelerimize Teşekkürler
 • İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır?